4 טענות הזויות נגד בניית אתר אינטרנט

  • ראשי
  • בלוג
  • 4 טענות הזויות נגד בניית אתר אינטרנט

בעלי עסקים קטנים נוטים לברוח ולהעלות טענות נגד בניית אתר אינטרנט לעסק שלהם, ובכך הם מזניחים את הכלי החזק ביותר לפרסום שיכול לעמוד בידי העסק (ובמיוחד לטווח הארוך). 

במהלך העבודה שלנו, נתקלנו בהרבה עסקים שהעלו טענות נגד בניית אתר אינטרנט, כך שזה די בטוח לומר ששמענו כל טענה אפשרית. הכנו לכם רשימת של 4 הטענות ההזויות ביותר של בעלי עסקים נגד בניית אתר אינטרנט.

טענה 1: ״העסק שלי קטן מדי, ואין לי זמן וכסף עכשיו לבנות אתר״

זאת בהחלט הטענה הכי רווחת בקרב בעלי עסקים נגד בניית אתר אינטרנט.

אתר אינטרנט הוא הכלי החזק ביותר לשיווק שיכול להיות בידי בעלי העסקים. לוותר על כלי כזה זה צעד חסר הגיון במיוחד בעידן הדיגיטלי בו אנו חיים. תוהים למה אתר הוא כלי כל כך חזק וחשוב? הנה 8 סיבות למה.

תעשו לעצמכם טובה, תשיגו אתר לעסק שלכם, והתירוץ הזה לא מתקבל במיוחד עכשיו כשאפשר לבנות אתר אינטרנט בזול תוך פחות מ- 2 דקות.

טענה 2: ״יש לי כבר מספיק עבודה אני לא צריך אתר״

אפילו אם יש לכם יותר מדי עבודה, אתם עדיין צריכים אתר (אפילו עוד יותר מאחרים!) וזה אפילו לא נתון לדיון.

עסק לא בהכרח צריך אתר בכדי להגדיל את בסיס הלקוחות שלו. אתר משמש לעוד הרבה דברים מעבר להשגת לקוחות חדשים.

למשל אתר יכול לעזור לכם להתייעל מבחינת זמנים בעסק בצורה משמעותית. נמחיש באמצעות דוגמא, נגיד ואתם בעלי סטודיו לעיצוב שיער, יש לכם לקוחות מעל ומעבר, בהכרח יותר ממה שאתם יכולים להכיל ורק המחשבה על אתר ועל זה שיהיה לכם עוד לקוחות שצריך לנסות לשבץ מוציאה אתכם מדעתכם.

אבל מה עם כל הלקוחות שרוצים לוודא עד איזה שעה אתם עובדים? או אפילו לראות איזה עוד עיצובים אתם עושים? האם אתם מקבלים אשראי? האם אפשר לשלם בתשלומים? ועוד מליון שאלות.

אם אין לכם אתר אז סביר להניח שכל לקוח כזה עם שאלה ירים את הטלפון ויתקשר אליכם, נגיד וכל שיחה כזאת אורכת דקה, כפול 60 לקוחות ביום, והרי לכם בחישוב זריז ודוגמא פשוטה איך בזבזתם שעה ביום בקלות.

אפשר להמשיך עם עוד עשרות דוגמאות כאלו, אך הנקודה ברורה.

טענה 3: ״יש לי בחור שיכול לעשות לי את זה בחינם״

טעות חמורה. לרוב מישהו שיציע לכם אתר בחינם הוא מישהו שיעשה את העבודה בצורה פחות מקצועית. זה פחות או יותר כמו לסמוך על השיפוצניק השכונתי שיבנה בסיס לגורד שחקים.

בניית אתר כרוכה בעבודה רבה, ולא סתם עבודה, אלא מקצועית ומסודרת. כמו למשל התאמה ל- SEO, אתר רספונסיבי, תעודת SSL ועוד.

תדאגו להשאיר את עבודת בניית האתר למקצוענים בלבד. חינם עולה בסוף תמיד ביוקר. 

טענה 4: ״אני לא צריך אתר, הלקוחות שלי לא מבינים במחשבים״

טענה חמודה בהחלט. רק שהטענה לוקה בחסר אחד, והוא שהיום כל אחד שמחזיק סמארטפון הוא בן אדם שמבין מספיק במחשבים, במיוחד לאור העובדה שרוב האנשים גולשים לאתרים באמצעות הסמארטפון שלהם ולא באמצעות המחשב. כדי להגיע לאתר שלכם כל הידע במחשבים שצריך הוא לחפש בטלפון הקרוב את שם העסק שלכם בגוגל.

לסיכום

אתם יכולים לחשוב על הרבה טענות נגד בניית אתר אינטרנט לעסק, אך בסופו של יום העסק שלכם חייב אתר, בין אם תרצו ובין אם לא. החדשות הטובות הן שהיום ניתן לבנות אתר בקלות, במהירות וללא השקעה כספית גדולה, בניגוד לפעם. ואתם יודעים משהו? אתר זה כיף! זה מאפשר לך לעבור אינטרקציה יחודית עם הלקוחות שלכם, ולהציג תיק עבודות מרשים שאתם גאים בו.

אם יש לכם רעיונות לעוד טענות שלא סתרנו כאן, נשמח אם תשלחו לנו אותן בצ׳אט או בוואסטאפ ונוסיף גם אותן לכתבה. 

הרשם בעצמך הרשם על ידי נציג